Gdzie na kawę w Tajszecie TOP 5

Gdzie na kawę w Tajszecie? – TOP 5

Kolej Bajkalsko - Amurska, News, Podróż koleją, Porady, przerwa na kawę/herbatę

Tajszet to niewielkie miasteczko w obwodzie irkuckim i nie byłoby w nim nic interesującego, gdyby nie… Kolej Transsyberyjska. To także miejsce, w którym rozpoczyna się chyba najładniejsza trasa magistrali transsyberyjskiej tzw. BAM, czyli Kolej Bajkalsko-Amurska. Ale oczekując na zmianę pociągu, na pewno zapragniesz odpoczynku, dlatego zapraszam do przeczytania wpisu – Gdzie na kawę w Tajszecie?

Wielu podróżujących Koleją Transsyberyjską przesiada się w Tajszecie na BAM, która jest uważane za najbardziej intrygującą, „rosyjską” nić kolei. Jej główną atrakcją jest jezioro Bajkał – idealna destynacja na wakacyjny wypoczynek. Ale, co robić w takim małym mieście jak Tajszet, kiedy przed tobą kilka godzin na przesiadkę? Jak to co?! Napić się kawy! Poniżej kilka moich sugestii.

Paris Coffee Shop (Kofeynya Parizh)

Kawiarnia znajduje się w centrum miasta i zapewnia dostęp do darmowego Wi-Fi. Jest tu cicho i przytulnie, można odpocząć i zaplanować dalszy ciąg podróży. Filiżanka cappuccino kosztuje około 7 zł. A jeśli zależy ci na czasie, to kawę możesz też zamówić na wynos.

Adres: Andreeva 8, Tajszet
Odległość od dworca: ok. 1 km
Godziny otwarcia: 12:00-20:00

paris-coffee-shop-kofeynya-parizh-blog-transsyberyjska

Pelmennaya

Bar znajduje się niedaleko dworca kolejowego. Miejsce jest dosyć małe, są tu zaledwie trzy stoliki. Sprawia to jednak, że po długiej podróży pociągiem można tu zaznać nieco spokoju i odpocząć. Można się tu też napić aromatycznej, domowej herbaty, a także zjeść coś ciepłego. Moje podniebienie podbiły pierogi ze śmietaną. Któż nie marzy o domowych pierożkach w trakcie podróży?!

Adres: Transportnaya 21, Tajszet
Odległość od dworca: niecałe 0,5 km
Godziny otwarcia: 9:00-19:00

Sushi Totoro (Cуши Totoro)

Tajszet jest niewielką miejscowością, dlatego jednocześnie jest trudno i łatwo znaleźć miejsce, w którym można coś zjeść. Trudno – bo tych miejsc jest mało, łatwo – bo miasto jest małe i łatwo znaleźć adres. ;) Ja serdecznie polecam bar Sushi Totoro, gdzie przygotowują naprawdę pyszne dania z ryżu, owoców morza i wodorostów. Oczywiście, na miejscu można zamówić również coś do picia. Wnętrze restauracji wygląda bardzo swojsko, więc jeśli nie jesteś „wyjściowo” ubrany, nikt tu nie spojrzy na ciebie jak na kosmitę. A jeśli w ten sam dzień masz urodziny, to dostaniesz 15% zniżki!

Adres: Tereshkovoy 7, Tajszet
Odległość od dworca: ledwo ponad 2 km
Godziny otwarcia: 10:00-22:00

Suszi Totoro fot. суши-тайшет

Cafe Life (Кафе Лайф)

To miejsce jest nieco na uboczu, ale jakie smakołyki kryje w środku?! Jak większość lokali gastronomicznych w Tajszecie, Cafe Life urządzone jest – jakby to ująć? Swojsko… Mają bardzo przystępne ceny, a jeśli zdecydujesz się zamówić coś do jedzenia, to nie pożałujesz – „ładują” tu na talerze hojną ręką. I co czasem jest kluczowe dla wygłodniałych podróżnych – serwis jest bardzo szybki. Mnie bardzo smakowały domowe ciasta. Oprócz słodkich wypieków, można tu przekąsić coś na słono – smażone placki lub pizzę.

Adres: Partizanskaya 1а, Tajszet
Odległość od dworca: niecałe 2 km
Godziny otwarcia: 10:00-00:00

Paris

Jeśli masz niewiele czasu na przesiadkę, a chętnie byś przysiadł w jakiejś miłej kawiarni, to mam dobrą wiadomość. Kilkaset metrów od dworca znajduje się całkiem przystępne miejsce o żartobliwej nazwie: „Paris”. Coś ci mieszkańcy Tajszetu maja szczególny sentyment do stolicy Francji… Otóż przez Tajszet przechodzi supermiędzynarodowa linia: Tajszet – Moskwa – Warszawa – Berlin -Paryż. To pewnie dlatego :). A co do samej kawiarni… bardzo polecam tu serniczek do kawy.:)

Adres: Severovokzalnaya 10, Tajszet
Odległość od dworca: niecałe 300 m
Godziny otwarcia: 9:00-1:00

Powyżej moja subiektywna lista miejsc, w których warto odpocząć podczas przystanku lub przesiadki w Tajszecie. Może jednak już tam byłeś i masz inne propozycje?

Dodaj komentarz