Darmowa podróż Koleją Transsyberyjską w 2025 roku

Jekaterynburg
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zgodnie z zapowiedziami Aleksandera Chernova – jeśli tylko Jekaterynburg otrzyma prawo do organizacji Światowej Wystawy EXPO w 2025 roku – w trakcie wydarzenia będzie można poruszać się po Rosji koleją zupełnie za darmo!

Rosjanom bardzo zależy, aby to właśnie w ich kraju odbyły się targi EXPO planowane na 2025 rok. Aby jeszcze bardziej to podkreślić, Federacja Rosyjska jest gotowa dofinansować koszty transportu odwiedzającym (w tym obcokrajowcom) wewnątrz całego kraju.

Czy są na to szanse?

Wypowiedź samego Chernova wieje optymizmem – Z Moskwy, z Soczi, z Kazania, z Petersburga trzeba jakoś dostać się do Jekaterynburga. Dokądkolwiek przylecisz, dalej docierasz na miejsce przy pomocy Expo-ID. Jesteśmy szczęśliwymi właścicielami największego kraju – stwierdza.

Rosja Expo 2017

Expo-ID a podróż do Rosji

Pamiętacie Fan-ID wydawane na czas tegorocznych Mistrzostwa Świata w piłce nożnej? System autoryzacji odwiedzających wystawę Expo-ID ma być analogiczny. Co to oznacza w praktyce? Paszport kibica dawał możliwość obcokrajowcom prawo do bezwizowego wjazdu oraz bezpłatną komunikację między miastami na czas wydarzenia.

Darmowy lot z Moskwy do Jekaterynburga?

Na pewno wiemy, że podróż pociągiem byłaby darmowa. Czy przelot samolotem też sfinansowałoby państwo rosyjskie? Na to nie ma jeszcze stuprocentowego potwierdzenia. – Z samolotami jest to bardziej skomplikowane, ale na pociągi tak. Po kupieniu biletu na EXPO, legalnym wjeździe na nasze terytorium poprzez jedno z kilku tysięcy przejść granicznych – morskich, rzecznych i lądowych – pojawi się możliwość przyjechania do Jekaterynburga bezpłatnie – zapewnił Chernov.

Transport z Europy i z Azji

Jak zatem będzie najlepiej zaplanować podróż? Podpowiadamy :) Najlepiej znaleźć wygodne połączenie z Polski do Moskwy, Petersburga lub Kaliningradu – a następnie rozpocząć stamtąd podróż Koleją Transsyberyjską. Trasa między Moskwą a Jekaterynburgiem w prostej linii liczy sobie 1418 kilometrów, a trwa w zależności od pociągu od 25 do 32 godzin. Można również rozpocząć podróż np. przylatując do Jekaterynburga (miasto ma połączenie lotnicze z 24 krajami) i stamtąd zaplanować podróż Transsibem np. do Moskwy, czy w głąb Azji – np. do Pekinu. Jak widać – opcji jest wiele!

Czas trwania EXPO i ostateczna decyzja

Planowany okres wydarzenia to aż 6 miesięcy – od 2 maja do 2 listopada. To już drugi raz Jekaterynburg stara się o prawo do goszczenia EXPO. Decyzja zostanie podjęta podczas Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowego Biura Wystaw w dniu 23 listopada 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.