Gdzie na kawę w Czycie?

Gdzie na kawę w Czycie?
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Na trasie głównej nitki Kolei Transsyberyjskiej, pociąg zatrzymuje się w Czycie – stolicy Kraju Zabajkalskiego w północnej Syberii. Warto tutaj zostać choćby na jeden dzień. W mieście znajdują się charakterystyczne dla tego regionu Rosji budynki wojskowe, kamieniczki oraz świątynie, z buddyjską pagodą na czele. A w przerwie między zwiedzaniem trzeba odpocząć w jednej z licznych kawiarni. Poniżej moje zestawienie miejscówek z pyszną kawą w Czycie.

1. Shokoladnitsa

To jedna z najprężniej rozwijających się sieci kawiarni i restauracji w Rosji. Jej styl i menu nawiązuje do legendarnej kawiarenki przy jednej ze stacji moskiewskiego metra Oktyabrskaya, która od 1964 roku raczy klientów gorącą czekoladą i naleśnikami z bakaliami. Obecnie sieć serwuje nie tylko ciepłe napoje, ale także pełnowartościowe posiłki kuchni rosyjskiej i włoskiej. Kawiarnie charakteryzują się stylowymi, ciepłymi wnętrzami. Będąc w Rosji, nie wypada nie napić się choćby kawy w słynnej sieci Shokoladnitsa. No i do kawy koniecznie trzeba zamówić kawałek ciasta. ;) W kawiarni jest darmowe wifi, można płacić kartą i wziąć kawę na wynos. Miejscówka znajduje się blisko Muzeum Syberii, pomiędzy parkiem Odori a Lenina.

Adres:
Leningradskaya 36
Czyta 672000
Rosja
Tel.: +7 302 235-78-24
Godziny otwarcia: 9:00 – 23:00

2. Traveler’s Coffee

To cicha kawiarenka dla podróżnych. Można tutaj odpocząć w przytulnej atmosferze. Jest tu duży wybór kaw i herbat, a także deserów. W szczególności polecam torcik czekoladowy i sernik. Jeśli szukasz czegoś konkretniejszego na ząb, to na pewno znajdziesz coś odpowiedniego w menu. Istnieje możliwość elektronicznego składania zamówień. Kawiarnia znajduje się niedaleko Parku Pionierów i ogrodu zoologicznego. Traveler’s Coffee należy do znanej w Rosji sieci kawiarni, gdzie technika parzenia kawy jest doprowadzona do perfekcji.

Adres:
Babushkina 149
Czyta 672000
Rosja
Tel.: +7 302 244-04-50
Godziny otwarcia: 9:00 – 00.00

3. Coffee Na Vynos

Jeśli nie masz czasu, aby się wygodnie rozsiąść, a czujesz, że bez kawy dzień nie może się rozpocząć, to Coffee Na Vynos będzie najlepszym rozwiązaniem. Obsługa jest szybka i sprawna, a kawa przepyszna!

Adres:
Novoblydnaya 36
Czyta 672012
Rosja
Godziny otwarcia: 8:00 – 18:00

4. Zorro Kafe

Kawiarnia dla szukających autentyczności miejsca, które się zwiedza. Ta lokalna kafejka oferuje pyszną kawę oraz desery oparte na lokalnej tradycji, np. placki zawijane z owocami. Kawiarnia znajduje się w północnej części Parku Pionierów.

Adres:
Zhuravleva 79
Czyta 672012
Rosja
Tel.: +7 914 499-61-01

5. Solongo Kafe

Skoro już jesteśmy przy autentyczności, to godna polecenia jest kawiarnia Solongo. Kawa jest pyszna, a klimat jak… w Rosji, cokolwiek to znaczy. Kawiarnia znajduje się na niepozornym osiedlu na zachód od parku Odori.

Adres:
Rabochego 71
Czyta 672010
Rosja
Godziny otwarcia: 9:00 – 23:00

6. Baskin Robbins

To przede wszystkim pyszne lody i desery. Jeśli nie masz ochoty na nic słodkiego, to trochę bez sensu tu przychodzić. Tutaj kawa jest raczej dodatkiem do deseru, a nie odwrotnie. Mimo wszystko jednak warto. Jest przepysznie! Kawiarnia znajduje się pomiędzy świątynią buddyjską, parkiem rozrywki, a parkiem Gorodskoye Kladbishche.

Adres:
Shilova 100
Mall Maksi
Czyta 672038
Rosja
Tel.: +7 302 244-67-44

7. Suglinka

To dziwaczne, nieco kiczowate miejsce gwarantuje nie tylko dobrą, parzoną kawę, ale także posiłki. Ze względu na to, że jest to rodzinny biznes, masz gwarantowane, że zamówione jedzenie będzie pyszne. Warto tu zajrzeć, jeśli chcesz spróbować co jadają Rosjanie.

Adres:
Suglinnaya 2A
Czyta 672007
Rosja
Godziny otwarcia: 9:00 – 18:00

Oczywiście, to tylko moje zestawienie na idealne miejsce na kawę w Czycie. Może Ty masz swoją ulubioną miejscówkę? ;) Koniecznie napisz o tym w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.