Gdzie na kawę w Jekaterynburgu?

Gdzie na kawę w Jekaterynburgu? fot. tripadvisor.com
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Gdzie na kawę w Jekaterynburgu? Ciśnie się na usta zaraz po opuszczeniu pociągu w tym mieście. Na trasie Kolei Transsyberyjskiej to jeden z tych przystanków, na którym należałoby wysiąść i pozostać kilka dni. Jekaterynburg, jak na czwarte co do wielkości miasto Rosji przystało, nie zawodzi turystów. Kilkadziesiąt muzeów, kin i teatrów, parków, zabytków podszytych tkanką historii… koniec Romanowów, narodziny Jelcyna, mafia, wielki biznes… Odkrywanie tajemnic Jekaterynburga nie raz zaprowadzi cię do tutejszych kawiarni.

W Jekaterynburgu są setki kawiarni. Od tych sieciowych typu Starbucks, przez te urządzone w nowoczesnym stylu ze świeżo parzoną kawą, po te, w których kawę podaje się w szklankach na dokładnie wyprasowanym obrusie, a także te uliczne, gdzie kawę kupuje się zawsze na wynos. A po niżej moje krótkie zestawienie na TOP 5 kawiarni do odwiedzenia w tym mieście!

1. Simple Coffee

Ulubiona kawa młodego pokolenia Jekaterynburga. Zaglądają tu studenci, pracownicy dużych korporacji, artyści… można tu poznać mnóstwo ciekawych ludzi. Idealne miejsce, jeśli podczas podróży zależy ci, by porozmawiać z tzw. lokalsami. Simple Coffee, to sieć urokliwych kawiarni, urządzonych ze smakiem. Każda kawiarnia jest nieco inna, ale wszystkie charakteryzują się ciepłym minimalizmem, wyszukanym połączeniem drewna, metalu i koloru. Kawa jest świeżo parzona, zgodnie z włoską recepturą. Do wyboru cały wachlarz kofeinowy i bezkofeinowy. Oprócz ciepłych napojów są tu też kawy na zimno i soki. Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz zjeść smaczne śniadanie, by posilić się przed dalszą podróżą, to świetnie trafiłeś. Do wyboru są owsianki, świeże owoce, słodkie croissanty, świeże kanapki, ciabatty, tosty i tortille. No i oczywiście ciasta! Dużo ciast! PS. To może być ważna informacja dla podróżujących: w kawiarni jest Wi-Fi.

Adres i godziny otwarcia:
Lenina 46; 8:00-23:00
Khokhryakova 23; 8:00-22:00
8 Marta 51; 8:30-22:00

2. Tesla Coffee

Niedaleko Narodowego Centrum Sztuki Współczesnej i Muzeum Sztuki Ernsta Neizvestnego znajduje się niewielka, ale ślicznie urządzona kawiarenka. Tesla Coffee, to idealne miejsce dla odpoczynku po muzealnych wrażeniach. Jest niewielka, przez co tworzy przytulną atmosferę, której czasem turyści po długiej podróży są tak spragnieni. Jest tu duży wybór świeżo parzonych kaw. Obsługują tutaj profesjonalni bariści. Do kawy warto zamówić którąś z kremowych słodkości. Najpopularniejsze są babeczki i makaroniki. Niebo w gębie! Jeśli nie pijesz kawy, na pewno posmakują ci tutejsze lemoniady.

Adres: Chernyshevskogo 1
Godziny otwarcia: 9:00-22:00

Tesla Coffee fot. tripadvisor.com
Tesla Coffee fot. tripadvisor.com

3. Panda Coffee

W samym centrum Jekaterynburga przy Prospekcie Lenina zaraz nad kinem znajduje się niewielka kawiarnia, której właściciele na pewno mają bzika na punkcie azjatyckiego misia. Pandy są na ścianach, stolikach, przy barze, na półkach z książkami… dosłownie jest wszędzie! Kawiarnia jest urządzona niebanalnie, dużo w niej drewna, ale też fragmentów surowych ścian. Jest tu bardzo przytulnie. Można tu się spotkać z przyjaciółmi, popracować, poczytać książkę czy po prostu napić się kawy i podumać. Można też na miejscu wypożyczyć gry planszowe. Oprócz kawy jest tu duży wybór herbat, shake’ów i innych zimnych napojów, a także – słodyczy.

Adres: Prospekt Lenina 43
Godziny otwarcia: 11:23:00

Panda Coffee fot. tripadvisor.com
Panda Coffee fot. tripadvisor.com

4. Tea House Plov Project

Absolutny hit zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Kiedy poprzednie kawiarnie przypominają obecnie modne w Europie miejsca, tak Tea House Plov Project wyróżnia się nietuzinkowym wystrojem. Trochę tu jest jak w sklepie z tkaninami, trochę jak w „Baśniach z tysiąca i jednej nocy”, trochę jak na Manhattanie z seriali lat 90., a trochę… można tak tworzyć porównania bez końca. Miejsce jest oryginalne. To nie tylko kawiarnia, ale także restauracja. Oferowane tutaj dania, to specjalności kuchni uzbeckiej. Gwarantowane, że zostaniesz tu na dłużej niż na jedną kawę!

Adres: 8 Marta 46

Tea House Plov Project fot. tripadvisor.com
Tea House Plov Project fot. tripadvisor.com

5. Truffo

Kawiarenka, podobnie jak Tea House Plov Project, również znajduje się w centrum handlowym. Jeśli nie masz czasu na dłuższą posiadówkę, to idealne miejsce na szybki łyk espresso. Ale jeśli masz trochę go trochę więcej, to koniecznie skosztuj tutejszych lodów. Rozpływają się w ustach!

Adres: 8 Marta 46
Godziny otwarcia: 10:00-22:00

Truffo fot. tripadvisor.com
Truffo fot. tripadvisor.com

Oczywiście, to tylko moje zestawienie na idealne miejsce na kawę w Jekaterynburgu? Może ty masz swoją ulubioną miejscówkę? ;)

Jedna odpowiedź

  1. Путин начал войну в Украине. Джина Роджание и украинцы. Путин не подбирает раненых и убитых. У Путина есть ludxi для подметания. Он отправлял призывников на войну, давая продукты с истекшим сроком годности.
    Cсли свят от России отвернулись!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.