Gdzie na kawę w Tajszecie? – TOP 5

Gdzie na kawę w Tajszecie fot. pixabay
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Tajszet to niewielkie miasteczko w obwodzie irkuckim i nie byłoby w nim nic interesującego, gdyby nie… Kolej Transsyberyjska. To także miejsce, w którym rozpoczyna się chyba najładniejsza trasa magistrali transsyberyjskiej tzw. BAM, czyli Kolej Bajkalsko-Amurska. Ale oczekując na zmianę pociągu, na pewno zapragniesz odpoczynku, dlatego zapraszam do przeczytania wpisu – Gdzie na kawę w Tajszecie?

Wielu podróżujących Koleją Transsyberyjską przesiada się w Tajszecie na BAM, która jest uważane za najbardziej intrygującą, „rosyjską” nić kolei. Jej główną atrakcją jest jezioro Bajkał – idealna destynacja na wakacyjny wypoczynek. Ale, co robić w takim małym mieście jak Tajszet, kiedy przed tobą kilka godzin na przesiadkę? Jak to co?! Napić się kawy! Poniżej kilka moich sugestii.

Paris Coffee Shop (Kofeynya Parizh)

Kawiarnia znajduje się w centrum miasta i zapewnia dostęp do darmowego Wi-Fi. Jest tu cicho i przytulnie, można odpocząć i zaplanować dalszy ciąg podróży. Filiżanka cappuccino kosztuje około 7 zł. A jeśli zależy ci na czasie, to kawę możesz też zamówić na wynos.

Adres: Andreeva 8, Tajszet
Odległość od dworca: ok. 1 km
Godziny otwarcia: 12:00-20:00

paris-coffee-shop-kofeynya-parizh-blog-transsyberyjska
Paris Coffee Shop (Kofeynya Parizh) fot. tripadvisor.com

Pelmennaya

Bar znajduje się niedaleko dworca kolejowego. Miejsce jest dosyć małe, są tu zaledwie trzy stoliki. Sprawia to jednak, że po długiej podróży pociągiem można tu zaznać nieco spokoju i odpocząć. Można się tu też napić aromatycznej, domowej herbaty, a także zjeść coś ciepłego. Moje podniebienie podbiły pierogi ze śmietaną. Któż nie marzy o domowych pierożkach w trakcie podróży?!

Adres: Transportnaya 21, Tajszet
Odległość od dworca: niecałe 0,5 km
Godziny otwarcia: 9:00-19:00

Sushi Totoro (Cуши Totoro)

Tajszet jest niewielką miejscowością, dlatego jednocześnie jest trudno i łatwo znaleźć miejsce, w którym można coś zjeść. Trudno – bo tych miejsc jest mało, łatwo – bo miasto jest małe i łatwo znaleźć adres. ;) Ja serdecznie polecam bar Sushi Totoro, gdzie przygotowują naprawdę pyszne dania z ryżu, owoców morza i wodorostów. Oczywiście, na miejscu można zamówić również coś do picia. Wnętrze restauracji wygląda bardzo swojsko, więc jeśli nie jesteś „wyjściowo” ubrany, nikt tu nie spojrzy na ciebie jak na kosmitę. A jeśli w ten sam dzień masz urodziny, to dostaniesz 15% zniżki!

Adres: Tereshkovoy 7, Tajszet
Odległość od dworca: ledwo ponad 2 km
Godziny otwarcia: 10:00-22:00

Suszi Totoro fot. суши-тайшет
Suszi Totoro fot. суши-тайшет

Cafe Life (Кафе Лайф)

To miejsce jest nieco na uboczu, ale jakie smakołyki kryje w środku?! Jak większość lokali gastronomicznych w Tajszecie, Cafe Life urządzone jest – jakby to ująć? Swojsko… Mają bardzo przystępne ceny, a jeśli zdecydujesz się zamówić coś do jedzenia, to nie pożałujesz – „ładują” tu na talerze hojną ręką. I co czasem jest kluczowe dla wygłodniałych podróżnych – serwis jest bardzo szybki. Mnie bardzo smakowały domowe ciasta. Oprócz słodkich wypieków, można tu przekąsić coś na słono – smażone placki lub pizzę.

Adres: Partizanskaya 1а, Tajszet
Odległość od dworca: niecałe 2 km
Godziny otwarcia: 10:00-00:00

Paris

Jeśli masz niewiele czasu na przesiadkę, a chętnie byś przysiadł w jakiejś miłej kawiarni, to mam dobrą wiadomość. Kilkaset metrów od dworca znajduje się całkiem przystępne miejsce o żartobliwej nazwie: „Paris”. Coś ci mieszkańcy Tajszetu maja szczególny sentyment do stolicy Francji… Otóż przez Tajszet przechodzi supermiędzynarodowa linia: Tajszet – Moskwa – Warszawa – Berlin -Paryż. To pewnie dlatego :). A co do samej kawiarni… bardzo polecam tu serniczek do kawy.:)

Adres: Severovokzalnaya 10, Tajszet
Odległość od dworca: niecałe 300 m
Godziny otwarcia: 9:00-1:00

Powyżej moja subiektywna lista miejsc, w których warto odpocząć podczas przystanku lub przesiadki w Tajszecie. Może jednak już tam byłeś i masz inne propozycje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.