Niecodzienny incydent z grupą Francuzów na Syberii

Niecodzienny incydent z grupą Francuzów na Syberii
Oceń ten post

Historia dotyczyła pasażerów lotu samolotu typu Boeing 777-300 Air France. Wyleciał on z Paryża 10 listopada. Podróż  była planowana do Szanghaju. Planowana…ponieważ po 7 godzinach lotu załoga zauważyła dym w pomieszczeniu wypoczynkowym…

Decyzja kapitana była szybka – awaryjne lądowanie na lotnisku w Irkucku. Na pokładzie samolotu znajdowało się 282 pasażerów oraz 16 członków załogi.

Pasażerowie zostali zakwaterowaniu w hotelu, z którego nie mogli się ruszyć… ponieważ żaden z nich nie posiadał rosyjskiej wizy. Dodatkowo ich paszporty zostały zatrzymane przez rosyjską kontrolę graniczą, a celnicy nie wydali zgody na wydanie pasażerom lotu bagażu…

W ten sposób grupa francuskich turystów utknęła w Irkucku na dwa dni. Na pokładzie samolotu znalazł się m.in. zespół projektantów Louisa Vuittona.

Chociaż linie lotnicze zdecydowały się wysłać samolot zastępczy, aby zabrać pasażerów do Szanghaju, to pechowo… on również uległ awarii. Pasażerowie musieli ostatecznie zejść z samolotu i wrócić do hoteli.

Dopiero trzeci wysłany samolot okazał się dolecieć do Irkucka, a nasi bohaterowie mogli w końcu polecieć do Chin.

https://www.instagram.com/p/BqJ1RkFg0RP/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=s24rnrsggyqq&fbclid=IwAR33sgJvVMIxySESKIFdhP_-y4_zk772jlLYXEFFcf41HifjKYPBbSYnM9g

Jaki był finał tej historii? Mroźne syberyjskie poranki zdaje się, że nie wpłynęły na dobry humor Francuzów. Podobno hotelowy bar zyskał wiele nowych funduszy, a podróżni z zachodu na pewno wiele nowych wspomnień. Jak podają zagraniczne media –  załoga lotu wyraziła również chęć ponownego spotkania w trudniejszych warunkach pogodowych – w Europie naturalnie ;)

 

_______________

Źródło: https://www.rt.com/russia/443964-french-plane-stuck-siberia/

More to explorer

kungurska-jaskinia-lodowa

Kungurska Jaskinia Lodowa i wypad do Permu

Kungurska Jaskinia Lodowa i wypad do Permu4.5 (90%) 4 votes Na trasie Kolei Transsyberyjskiej mijamy nie tylko miasta, ale również ciekawe miejsca.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *