Podróż dla najodważniejszych, czyli Kolej Transsyberyjska w zimie

Podróż dla najodważniejszych, czyli Kolej Transsyberyjska w zimie
Oceń ten post

O podróży koleją w zimie marzy niewielu, ale Kolej Transsyberyjska w zimie, to prawdziwe wyzwanie! Minusowe temperatury i krajobraz zakopany w śniegu faktycznie może odstraszyć wielu śmiałków, ale dla prawdziwego podróżnika taki wyjazd z pewnością okaże się życiową przygodą. Wystarczy się do niego odpowiednio przygotować, a wtedy nie spotka Cię żadna nieprzyjemna niespodzianka.

Bajkał zimą fot. pixabay

Bajkał zimą fot. pixabay

Przygotowania

Przygotowując się do pokonania tej najdłuższej kolejowej trasy na świecie należy zacząć od prześledzenia warunków atmosferycznych, które mogą Cię zastać w drodze. Prawdą jest, że temperatury w głębi Rosji spadają w tym czasie nawet do -60 C, a śnieżyce i zlodowacenia to swego rodzaju norma. Jeśli nie chcesz, aby podróż ta zamieniła się w męczarnię, wystarczy odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w ciepły puchowy śpiwór, gwarantujący komfort nawet do 40 stopni poniżej zera. Dodatkowo przydadzą się chemiczne ogrzewacze, które łatwo zapakować do każdego bagażu. Warto zainwestować także w dobrej jakości bieliznę termoaktywną.

Ceny biletów

Niewątpliwą korzyścią wynikająca z pokonywania tej trasy zimą są niższe ceny biletów. Aktualne stawki można monitorować na bieżąco poprzez stronę transsyberyjska.pl, gdzie znajdziesz także wiele przydatnych wskazówek dotyczących podróży. Zima to także czas, w którym mniej turystów decyduje się na urlop, a co za tym idzie pociągi nie są przepełnione i częściej można w nich spotkać po prostu ludność lokalną udającą się z jednego miasta do drugiego. To niewątpliwy plus dla osób, które cenią sobie spokój, a w czasie podróży stawiają na autentyczność i chęć poznania rdzennych mieszkańców tych terenów.

Zimowa podróż koleją transsyberyjską to także spotkanie z kompletnie inną fauną i florą. Ciągnące się przez tysiące kilometrów ośnieżone pola, oprószone drzewa i zamarznięte jeziora to krajobraz rodem z dalekiej północy.

Podróż dla najodważniejszych, czyli Kolej Transsyberyjska w zimie. fot. pixabay

Podróż dla najodważniejszych, czyli Kolej Transsyberyjska w zimie. fot. pixabay

Aby poznać więcej szczegółów dotyczących Kolei Transsyberyjskiej polecamy odwiedzić stronę transsyberyjska.pl. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące podróży, wskazówki jak ubiegać się o wizę do Rosji lub zakupić bilet na kolej. Jeśli planujesz zakończyć swoją podróż w Pekinie możesz także ubiegać się o turystyczną wizę do Chin. Istnieje również możliwość składania wniosków online, bez konieczności wychodzenia z domu. Wizy pomaga uzyskać biuro Aina Travel.

More to explorer

kungurska-jaskinia-lodowa

Kungurska Jaskinia Lodowa i wypad do Permu

Kungurska Jaskinia Lodowa i wypad do Permu4.5 (90%) 4 votes Na trasie Kolei Transsyberyjskiej mijamy nie tylko miasta, ale również ciekawe miejsca.

4 komentarze

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *