O podróży koleją w zimie marzy niewielu, ale Kolej Transsyberyjska w zimie, to prawdziwe wyzwanie! Minusowe temperatury i krajobraz zakopany w śniegu faktycznie może odstraszyć wielu śmiałków, ale dla prawdziwego podróżnika taki wyjazd z pewnością okaże się życiową przygodą. Wystarczy się do niego odpowiednio przygotować, a wtedy nie spotka Cię żadna nieprzyjemna niespodzianka.
Przygotowania
Przygotowując się do pokonania tej najdłuższej kolejowej trasy na świecie należy zacząć od prześledzenia warunków atmosferycznych, które mogą Cię zastać w drodze. Prawdą jest, że temperatury w głębi Rosji spadają w tym czasie nawet do -60 o C, a śnieżyce i zlodowacenia to swego rodzaju norma. Jeśli nie chcesz, aby podróż ta zamieniła się w męczarnię, wystarczy odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w ciepły puchowy śpiwór, gwarantujący komfort nawet do 40 stopni poniżej zera. Dodatkowo przydadzą się chemiczne ogrzewacze, które łatwo zapakować do każdego bagażu. Warto zainwestować także w dobrej jakości bieliznę termoaktywną.
Ceny biletów
Niewątpliwą korzyścią wynikająca z pokonywania tej trasy zimą są niższe ceny biletów. Aktualne stawki można monitorować na bieżąco poprzez stronę transsyberyjska.pl, gdzie znajdziesz także wiele przydatnych wskazówek dotyczących podróży. Zima to także czas, w którym mniej turystów decyduje się na urlop, a co za tym idzie pociągi nie są przepełnione i częściej można w nich spotkać po prostu ludność lokalną udającą się z jednego miasta do drugiego. To niewątpliwy plus dla osób, które cenią sobie spokój, a w czasie podróży stawiają na autentyczność i chęć poznania rdzennych mieszkańców tych terenów.
Zimowa podróż koleją transsyberyjską to także spotkanie z kompletnie inną fauną i florą. Ciągnące się przez tysiące kilometrów ośnieżone pola, oprószone drzewa i zamarznięte jeziora to krajobraz rodem z dalekiej północy.
Aby poznać więcej szczegółów dotyczących Kolei Transsyberyjskiej polecamy odwiedzić stronę transsyberyjska.pl. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące podróży, wskazówki jak ubiegać się o wizę do Rosji lub zakupić bilet na kolej. Jeśli planujesz zakończyć swoją podróż w Pekinie możesz także ubiegać się o turystyczną wizę do Chin. Istnieje również możliwość składania wniosków online, bez konieczności wychodzenia z domu. Wizy pomaga uzyskać biuro Aina Travel.
4 odpowiedzi
Fenomenalne zdjęcia!
Ja jednak pozostanę przy podziwianiu na monitorze… zdecydowanie wolę ciepełko :)
Chcieliśmy wybrać się w listopadzie do Jużnosachalińska ale znajomi z Rosji nad jednak odradzali, co jak co widoki są wtedy piękne :)
taka wyprawa to nie przelewki, temperatura nieprzyjemna. Niemniej jednak chciałbym się dowiedzieć trochę o tym miejscu od mieszkańców. Jak tu żyją, czym się zajmują, itp.
O kurcze, nie wiem czy zdecydowałabym się na taką podróż. To trzeba mieć i przygotowanie i odwagę. Ja jednak wolę mniej ryzykowne wyprawy.