Jak najkorzystniej dostać się do Rosji, czyli podróż do Moskwy

Jak najkorzystniej dostać się do Rosji, czyli podróż do Moskwy
Oceń ten post

Oddalona około 1300 kilometrów od Polski Moskwa, to nie tylko cel turystycznych wycieczek, ale bardzo często także punkt transferowy dla podróży w głąb Rosji, np.: Koleją Transsyberyjską. Sposobów na podróż do Moskwy jest praktycznie tyle, ile dróg prowadzących na wschód i w zależności od budżetu i upodobań możesz wybrać spośród kilku, dostępnych na rynku, ofert.

Lot do Moskwy

Najwygodniej do stolicy Rosji dostać się chyba samolotem. Bezpośrednie połączenia z Warszawy oferuje kilku rodzimych i międzynarodowych przewoźników. Dla tych, którzy woleliby jednak zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale nie rezygnować przy tym z komfortu podróży samolotem, istnieje możliwość lotów łączonych na trasie Warszawa – Budapeszt – Moskwa. Przykładowe ceny takich lotów znajdziesz na stronie biura Aina Travel tutaj. Nie tylko stolica oferuje podróżnym połączenia z Węgrami. Prawie każde większe miasto na południu Polski posiada przynajmniej jedną linię autobusową do Budapesztu, a szczególnie atrakcyjnie wyglądają transfery z Krakowa.

Przed wylotem do Rosji pamiętaj o obowiązkowym ubezpieczeniu turystycznym. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dedykowany kod rabatowy -10%BLOGT10 – na wszystkie polisy dostępne na Gorilo.pl. Kod rabatowy należy wpisać na ścieżce zakupowej.

Kościół katolicki św. Szymona i św. Heleny fot. pixabay

Kościół katolicki św. Szymona i św. Heleny fot. pixabay

Podróż koleją do Rosji

Inną drogą do Moskwy może być podróż koleją, która rozpoczyna się na stołecznym Dworcu Centralnym. Odjeżdżające stamtąd pociągi TLK „Polonez” kursują bezpośrednio między Polską, a Rosją, zatrzymując się jeszcze w białoruskim Mińsku. Podróż trwa około 24 godzin, a spółka oferuje różne rodzaje wagonów i przedziałów, o standardzie dostosowanym do ceny biletu. Nadal jest to jednak wycieczka dość kosztowna, dlatego wielu podróżnych decyduje się na trasy łączone, czyli osobny dojazd z Warszawy do Brześcia, przekroczenie granicy, pociąg do Mińska i dopiero stamtąd transfer do Moskwy. Takie wieloetapowe połączenie możliwe jest również przez Ukrainę, ale w obu przypadkach należy pamiętać, że często kupno biletów do samej Moskwy jest niemalże nieosiągalne na chwilę przed podróżą.

Widok na Mińsk fot. pixabay

Widok na Mińsk fot. pixabay

Podróż na Białoruś

Decydując się na połączenie przez Białoruś pamiętaj, że konieczne będzie wyrobienie wizy tranzytowej, umożliwiającej przejazd przez terytorium tego kraju. Koszt takiego dokumentu, uprawniającego do dwukrotnego przejazdu przez Białoruś (podróż tam i z powrotem) to niecałe 200 złotych. Wszelkich formalności możesz dopełnić za pośrednictwem biura Aina Travel, bez potrzeby wychodzenia z domu. Znajdziesz tam również informacje dotyczące wiz do Rosji, czasu obowiązywania i kosztów jakie należy ponieść.

More to explorer

kungurska-jaskinia-lodowa

Kungurska Jaskinia Lodowa i wypad do Permu

Kungurska Jaskinia Lodowa i wypad do Permu4.5 (90%) 4 votes Na trasie Kolei Transsyberyjskiej mijamy nie tylko miasta, ale również ciekawe miejsca.

3 komentarze

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *