Jezioro Kucherla – perła wśród gór Ałtaj

Jezioro Kucherla fot. pixabay
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Bogactwo przyrodnicze Rosji uchodzi za jedno z najcenniejszych na świecie. Ten olbrzymi kraj mieści na swoim terytorium zarówno wysokie góry, dzikie stepy, jak i malowniczo położone jeziora. Jednym z takich miejsc jest właśnie Jezioro Kucherla, najpiękniejszy chyba punkt w górach Ałtaj.

Potęga Ałtaju

Ałtaj to jedno z wielu pasm górskich, położonych w Rosji, które rozciąga się na długości ponad 2000 kilometrów. Sięga od równin pustyni Gobi ku północnemu zachodowi, rozszerzając się w części zachodniej na terytorium Kazachstanu, Chin i Mongolii. Z tego względu Ałtaj dzieli się na trzy części: Ałtaj właściwy, w którym znajduje się najwyższy szczyt – Biełucha, 4506 m.n.p.m, Ałtaj Mongolski o krajobrazach zbliżonych do szczytów alpejskich, oraz nieco niższy Ałtaj Gobijski. Są to góry, w których występują znaczne pokłady bogactw naturalnych, m.in.: rudy cynku, żelaza, złota, metali rzadkich, a także węgla kamiennego. To właśnie dlatego spełniają one nie tylko ważną rolę w przemyśle turystycznym, ale i w kwestiach politycznych, czy gospodarczych.

Jezioro Kucherla fot. pixabay
Jezioro Kucherla fot. pixabay

Co kryje Jezioro Kucherla?

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na obszarze utworzonego tu Rezerwatu Ketun, jest Jezioro Kucherla – duma ałtajskiej przyrody. Zbiornik rozciągający się na długość 4,5 kilometra położony jest na wysokości 1790 m.n.p.m, a wiodące do niego szlaki zdecydowanie zapierają dech w piersi. Turystyka piesza jest zresztą najpopularniejsza formą wypoczynku na tych terenach i z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę zwolenników aktywnego wypoczynku. Trasy dookoła jeziora są przystosowane dla osób o różnym poziomie zaawansowania, podzielone, na przykład ze względu na trudność szlaku, czy czas przejścia. Każdy znajdzie zatem dla siebie odpowiednią rozrywkę, a widoki zrekompensują cały włożony trud.

Góry Ałtaj najpiękniej wyglądają wczesną jesienią lub późną wiosną fot. pixabay
Góry Ałtaj najpiękniej wyglądają wczesną jesienią lub późną wiosną fot. pixabay

Transsibem do Ałtaju

Pobyt w górach Ałtaj możesz połączyć z podróżą Koleją Transsyberyjską i w taki sposób przeżywać swoją syberyjską przygodę. Pamiętaj, że organizując taki wyjazd konieczne jest uzyskanie wizy pozwalającej na pobyt i poruszanie się po terytorium Rosji. W procesie aplikowania możesz skorzystać z pomocy biura Aina Travel, zajmującego się pośrednictwem wizowym. Na stronie www.aina.pl nie tylko złożysz elektroniczny wniosek, ale dokonasz także zakupu biletów na Kolej Transsyberyjską, zarezerwujesz hotele, czy loty powrotne. Nie pozwól czekać tej wakacyjnej przygodzie i zaplanuj swój wyjazd do Rosji już dziś!

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.