Gdzie na kawę w Ułan Ude?

Gdzie na kawę w Ułan Ude fot. pixabay
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

No właśnie, gdzie na kawę w Ułan Ude? Według podróżnych Kolei Transsyberyjskiej to jedno z najprzyjemniejszych miast na trasie. Centrum miasta jest przyjazne turystom, urzeka azjatycką kulturą, zaprasza do poznawania historii Buriatów. Można tu zwiedzać buddyjskie świątynie, zobaczyć największą na świecie „głowę Lenina”, a także wybrać się nad Bajkał, który jest tuż obok. W międzyczasie można doładować akumulatory w jednej z przytulnych kawiarni. Poniżej mojego TOP 5.

1. Traveler’s Coffee

Z oczywistych względów jest to najczęściej odwiedzana przez podróżników kawiarnia w Ułan Ude. Traveler’s Coffee, to rosyjska sieć kawiarni, która stawia sobie za cel dobranie odpowiedniej kawy do nastroju klienta… Brzmi marketingowo, ale kawę robią naprawdę dobrą. Wybór jest całkiem standardowy: espresso, biała, czarna, americano, latte itd. Do tego można zażyczyć sobie rozmaite dodatki: syropy smakowe, bitą śmietanę, marshmallow, czekoladę, posypki różnego rodzaju itp. W ofercie znajdują się też przeróżne aromatyczne herbaty, soki i gorąca czekolada. Można tu się też posilić: kanapką, jajecznicą, ciastkiem, jaglanką, granolą, English breakfast, omletem, naleśnikiem… a także lokalnymi specjałami ;) Popularnością cieszą się placki ziemniaczane z boczkiem lub łososiem z dodatkiem warzyw i śmietany.

Adres: ul. Kuibysheva 22, 670010 Ułan Ude

Tel.: +7 301 221-09-33
Godziny otwarcia: 8:00 – 23:00

2. Lobbi

Miejsce jest bardzo przytulne, ma wygodne, mięciutkie fotele, w oknach zasłony. Urządzone jest w ciepłych kolorach. Trzeba tam szybko zamówić kawę, by nie zatopić się w fotelu i nie zasnąć. A jeśli jesteś naprawdę zmęczony, spocony po długiej podróży i z wielkim, ciężkim plecakiem, to możesz się tu jednak czuć niekomfortowo. Kawiarnia jest bowiem połączona z hotelem i przychodzą tu czasem „wystrojeni” goście. No i ceny też są wyższe w związku z tym. Menu jest raczej standardowy: ciepłe i zimne napoje, desery, kanapki, można też zamówić dania obiadowe typu sałatki czy makarony.

Adres: ul. Erbanova 12, 670000 Ułan Ude

Tel.: +7 301 221-89-84

3. Shokolad

Kawiarnia znajduje się w centrum Ułan Ude w stylowym i przytulnym wnętrzu. Atmosfera jest bardzo przyjemna, w tle gra nienachlana muzyka relaksacyjna, która sprzyja intymnym rozmowom. Obsługa jest bardzo miła, kelnerzy nienachalni. Jest tu duży wybór napojów i deserów. Można się tu napić kawy, herbaty, gorącej czekolady, a nawet koktajlu. A to wszystko w bardzo przystępnych cenach. Polecam szczególnie lody i domowe wypieki. Dla szukających konkretów też się coś znajdzie. Można tu bowiem zamówić śniadania: kanapki, sałatki (np. grecką), sery, owsianki z owocami itp.

Adres: Bulwar Karola Marksa 11, 670031 Ułan Ude

Tel.: +7 301 223-07-89

4. Relaks

Niepozorna, mała kawiarnia. A jaka przytulna! Jeśli nie lubisz tłumów, to jest to idealne miejsce dla ciebie. Można się tu wygodnie rozłożyć na wygodnych miękkich sofach i napić nie tylko kawy, ale także lampki wina. Mają tu dobrą muzykę i równie dobre jedzenie. Kuchnia jest tu dość zróżnicowana. Można tu zamówić zarówno dania kuchni europejskiej, jak i chińskiej.

Adres: ul. Baltakhinova 15, 670000 Ułan Ude

Tel.: +7 301 257-73-27

5. Coffee Break

Kawiarnia znajduje się na drugim piętrze w pięknym hotelu Saagan Maureen. Ułan Ude, to miasto ceniące sobie przytulne miejsca. Takim jest też Coffee Break. Wnętrze jest ładne, można nawet powiedzieć, że… romantyczne. Mówią, że podają najlepszą kawę w mieście. Rzeczywiście jest bardzo aromatyczna. Do tego można tu zamówić przygotowywane na miejscu desery i ciasta. Szczególnie polecam do kawy serniczek. Można tutaj zamówić także pełny obiad. Czasem jednak trzeba na niego trochę poczekać, gdyż Coffee Break ma wspólną kuchnię z restauracją hotelową.

Adres: ul. Gagarina 25 B, 670034 Ułan Ude

Tel.: +7 301 244-44-81

Oczywiście, powyżej znajdziecie moje subiektywne zestawienie idealnych miejsc na kawę w Ułan Ude. Może ty masz lepszy pomysł na kawę w centrum Buriacji? Koniecznie się nim podziel! ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.