Unikalne rosyjskie pociągi – podróżuj w najlepszym stylu

Klasa wyższa pociągów w Rosji fot. rzd.ru
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Przejazdy koleją zawsze mają w sobie urok dawnego, nieznającego nowoczesności podróżowania. Takie przeniesienie się w czasie możesz zafundować sobie teraz dzięki rosyjskim pociągom o oryginalnym i stylizowanym wnętrzu. Przyjrzyj się ofercie przygotowanej specjalnie przez rosyjskie koleje.

Wycieczka do początków kolei

Chyba żadne inne państwo nie kojarzy się tak bardzo z podróżowaniem koleją jak Rosja i wszelkie analogie wydają się być uzasadnione. Unikalne rosyjskie pociągi, to ewenement na skalę światową, który przyciąga nie tylko miłośników historii czy literatury, ale i poszukiwaczy niestandardowych wrażeń. Specjalnie stworzone składy łączą ze sobą kilka rosyjskich miast, a wspólnym mianownikiem dla nich jest nie tylko podróż w przestrzeni, ale i w czasie. Cechą charakterystyczną jest stylizowane wnętrze pociągów na epokę carskiej Rosji, gdzie możesz się poczuć jak prawdziwy mieszkaniec epoki XIX wieku.

luksusowe-stylizowane-pociagi-sa-wizytowka-rosyjskiej-kolei-transsyberyjska-pl
Luksusowe stylizowane pociągi są wizytówką rosyjskiej kolei fot. rzd.ru

Nowoczesność pamięta o historii

Każdy skład tych unikalnych rosyjskich pociągów, to podróż do innego okresu historycznego. Zarówno konduktorzy jak i wyposażenie wagonów nawiązują stylistyką do konkretnych czasów i gwarantują podróż nie tylko w świetnej atmosferze, ale i niezwykle komfortowych warunkach. Pociągi wyposażone są we wszystkie niezbędne udogodnienia takie jak: gniazdka elektryczne, wygodne fotele, rozkładane stoliki czy wagon barowy. Na tym jednak nie kończą się ich zalety. Przy poszczególnych relacjach oferowane jest połączenie z: bezprzewodowym internetem, ekranami telewizyjnymi przy każdym siedzeniu, ze specjalnym kącikiem do zabaw dla dzieci, a nierzadko również z łazienkami z prysznicem! Tyczy się to przede wszystkim relacji długodystansowych lub międzynarodowych. W takich wypadkach podróżny ma do dyspozycji specjalny wagon sypialny z zagwarantowanym wyżywieniem, pościelą, ręcznikami i kosmetykami.

piekne-i-wygodne-wagony-sypialne-kolej-transsyberyjska-pl
Dla pasażerów wyższych klas przygotowane są piękne i wygodne wagony sypialne fot. rzd.ru

Luksus w najlepszym wydaniu

W zależności od warunków w jakich chciałbyś podróżować, do wyboru masz przedziały klasy ekonomicznej lub te o podwyższonym standardzie. W wariancie najbardziej ekskluzywnym do dyspozycji podróżnych pozostaje prywatny przedział sypialny wyposażony w piękne stylizowane meble oraz całodobowy dostęp do restauracji. Personel pokładowy posługuje się zarówno językiem rosyjskim, jak i angielskim, a na trasach bardziej prestiżowych wyświetlane są informacje także po niemiecku i francusku. Cena takiej luksusowej podróży jest oczywiście odpowiednio wysoka, ale jeśli zdecydujesz się na wariant najbardziej podstawowy, to koszt nie będzie o wiele większy niż przejazd zwykłym międzymiastowym pociągiem.

Więc jeśli marzy ci się podróż do przeszłości rosyjskimi kolejami to zapraszamy na stronę transsyberyjska.pl. Tam uzyskasz pomoc w zakupie biletów na koleje, a także pomoc w uzyskaniu wizy do Rosji i innych niezbędnych dokumentów potrzebnych na zagraniczny wyjazd.

__

Źródła:

eng.rzd.ru

4 odpowiedzi

    1. Tak kiedyś powstawało wyposazenie wagonów: byli ci sami dostawcy dla statków i kolei. W końcu kolej to taki statek na szynach:)

  1. Taki luksus mógłbym choć raz w życiu zaznać. Zobaczyć duże łózko w pociągu – bezcenne : D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.