NEWS. Transsibem Plackartą w luksusie i w tej samej cenie? Modernizacja Rosyjskich Kolei.

Rosyjskie Koleje Państwowe (RZD) oficjalnie rozpoczynają sprzedaż biletów na odnowione wagony klasy III – Plackartę. Jak się okazuje – wagony te przeszły (i będą przechodzić) bardzo poważne zmiany.
Nowe wagony plackartne
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Rosyjskie Koleje Państwowe (RZD) oficjalnie rozpoczynają sprzedaż biletów na podróż odnowionymi wagonami klasy III – (Plackarta). Jak się okazuje – wagony te przeszły (i będą przechodzić) bardzo poważne zmiany w zakresie ich modernizacji.

Plackarta – jak to było do tej pory?

Jak wiadomo, Plackarta to niejako symbol kolei Związku Radzieckiego i krajów do niego należących. Chociaż warunki jazdy często odbiegają tam od zachodnioeuropejskich standardów podróży koleją, to najczęściej ze względu na niską cenę – nie brakuje decydujących się na taką formę podróży. Władze RŻD zapewniły, że zmiany wyglądu wagonów mają uwzględnić dotychczasowe „plusy i minusy” podróży w 3. klasie rosyjskich pociągów. To co podróżni często doceniali w Plackarcie to m.in.: leżanki zamiast miejsc siedzących oraz stała obsługa, która odpowiadała za porządek w trakcie jazdy. Dodatkowo pasażer mógł liczyć na darmowy wrzątek do picia. Natomiast największe niedogodności, na które uskarżali się pasażerowie to: hałas, zapachy jedzenia współtowarzyszy, niewystarczająca wentylacja, brak przestrzeni oraz niedostosowanie długości leżanek dla wysokich osób.

Jakie będą zmiany?

Jakiś czas temu informowaliśmy o zbliżających się zmianach dotyczących zmiany komfortu w Plackarcie, a teraz wygląda na to, że nareszcie się ich doczekaliśmy. Jak informują media przy odnawianiu wnętrz wagonów użyto nowoczesnych materiałów, które jak zapewniają konstruktorzy – mają być łatwe do czyszczenia i bardzo wytrzymałe. Aby zwiększyć strefę komfortu i dać pasażerom więcej intymności – zdecydowano się na zamontowanie zasłonek między siedzeniami. Dodatkowo w każdym przedziale znajdzie się miejsce na oświetlenie i gniazdko elektryczne z gniazdami usb. Co jeszcze? W każdym oknie pojawią się rolety, a problem wentylacji (tudzież jej braku) został rozwiązany poprzez zamontowanie w wagonach klimatyzacji. Jeszcze pojawiło się coś, czego raczej nikt się nie spodziewał, a brak „tej rzeczy” można było dosłownie odczuć, czyli: kabina prysznicowa.

Kiedy przejedziemy się nowym wagonem na trasie Transsibu?

Pierwsze wagony pojawiły się już w pociągach na trasie z Rostowa nad Donem do Moskwy oraz z Anapy do Moskwy. Na zmodernizowaną Plackartę na trasie Kolei Transsyberyjskiej widać przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jak informuje prasa – do końca tego roku ma zostać wypuszczonych 50 zmodernizowanych wagonów. Co najważniejsze – ceny za przejazd rosyjską koleją nie ulegną zmianie.

Źródło: www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/rzd-wprowadza-na-tory-nowe-wagony-plackartne-zdjecia-91396.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.