Pekin – przystanek na trasie Kolei Transmandżurskiej i Transmongolskiej

Atrakcje turystyczne, Kolej Transmandżurska, Kolej Transmongolska, Kolej Transsyberyjska, News, Podróż koleją, w Chinach

W podróż do Pekinu powinien wybrać się każdy szanujący się turysta. Jest to miasto nieporównywalne do żadnego innego miejsca na świecie, z tak bogatą masą atrakcji, że często jednokrotna wizyta pozostaje niewystarczająca. W końcu to stolica najludniejszego kraju świata oraz miejsce o kilkuset wiekowej historii.

widok-na-zakazane-miasto-pekin-transsyberyjska-pl
Widok na Zakazane Miasto, Pekin

Do Pekinu najłatwiej dostać się oczywiście samolotem, ale przecież nie o najprostsze drogi chodzi w życiu. Chcąc zasmakować niepowtarzalnej przygody i poznać coś więcej ponad standardowe zwiedzanie Państwa Środka, warto pomyśleć o podróży do Chin koleją. Taką szansę dają Ci dwie linie Kolei Transsyberyjskiej, czyli trasa Transmandżurska oraz Transmongolska. W obu przypadkach swoją podróż rozpoczynasz w Moskwie i przemierzając pociągiem terytorium Rosji trafiasz do Serca Chin – Pekinu. W przypadku trasy Transmandżurskiej punktem przesiadkowym jest miasto Czyta, tuż przy chińsko – rosyjskiej granicy. Kolej Transmongolska odbija na południe w Ułan Ude, i stamtąd, przez stolicę Mongolii – Ułan Bator, dociera do Pekinu. Ta wielodniowa trasa niesie ze sobą tyle atrakcji i niepowtarzalnych doświadczeń, że aż trudno oprzeć się takiej kuszącej propozycji. Jeśli zainteresowało Cię takie aktywne spędzenie urlopu, to na stronie transsyberyjska.pl (we współpracy z Aina Travel) znajdziesz wszystkie informacje dotyczące podróży, kupisz bilet na pociąg, wizę do Rosji i Chin, a nawet zarezerwujesz hotel w samym sercu Pekinu.

Do największych atrakcji miasta należy zdecydowanie tzw. Zakazane Miasto, czyli dawny pałac cesarski dynastii Ming, który znajduje się w samym centrum stolicy. Dlaczego zakazane? Przyczyna jest dość prozaiczna, albowiem nikt bez osobistej zgody cesarza nie mógł wejść na jego teren. Kompleks służył swoim mieszkańcom do samego końca okresu cesarskiego w Chinach. Wraz z nadejściem czasów republiki, jedną jego część udostępniono zwiedzającym, zaś w drugiej urzędował ostatni cesarz, aż do roku 1924. Zakazane Miasto charakteryzuje się przepiękną, typową dla tego miejsca architekturą, oraz niezwykle eleganckimi i malowniczymi ogrodami. To zdecydowanie obowiązkowy punkt zwiedzania podczas wizyty w Pekinie.

wielki-mur-chinski-transsyberyjska-pl
Wielki Mur Chiński

Podobną, jeśli nie większą, liczbę turystów gromadzi Wielki Mur Chiński, konstrukcja ponadczasowa i unikatowa na skalę światową. Jest to system umocnień i fortów, które miały za zadanie chronić Państwo Środka przed najazdami ludów z tzw. Wielkiego Stepu, czyli terenów dzisiejszej południowej Rosji. Konstrukcja wznoszona była już od czasów starożytnych i z każdym kolejnym rokiem zwiększała swój zasięg i długość. Do dzisiejszych czasów istnieje przeszło 2000 kilometrów muru, który także udostępniony jest dla turystów. Jak podaje się nieoficjalnie, zaprawą, która posłużyła do jego budowy i przetrwała setki lat historii był…rozgotowany ryż i surowe jajko. Legenda, w którą trudna nam dziś uwierzyć, może być jednak ukoronowaniem wysokiego rozwoju cywilizacji chińskiej, w czasach, które trudno nam sobie nawet wyobrazić.

4 comments

Dodaj komentarz