Najlepsze trasy kolejowe w Rosji!

rozklad-jazdy-magistrali-transsyberyjskiej-blog-transsyberyjska
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najlepszym i jednym z najtańszych sposobów na zwiedzenie Rosji jest podróż pociągiem. To nie tylko wspaniała przygoda, ale i szansa aby w trakcie drogi zobaczyć dużo więcej niż przeciętny turysta. Przedstawiam wam subiektywny ranking 5 najlepszych tras kolejowych w Rosji, które koniecznie trzeba zaliczyć. :)

5. BAM (Kolej Bajkalsko – Amurska)

Ta bliźniacza do Kolei Transsyberyjskiej trasa, to wspaniała alternatywa jeśli szukasz bardziej autentycznych i odizolowanych miejsc. BAM bierze swój początek w mieście Tajszet skąd rusza na wschód wprost ku wodom Oceanu Spokojnego. Po drodze znajduje się wiele przystanków, wmniej lub bardziej zapomnianych miasteczkach, które dadzą ci wyobrażenie o dawnym życiu w Rosji oraz charakterze jej mieszkańców.

4. Kolej Transmandżurska

Jest to odcinek trasy transsyberyjskiej, którego punkt końcowy znajduje się w samym sercu Chin, czyli Pekinie. W ten sposób możesz nie tylko zwiedzić spory kawałek Rosji, ale i przedostać się do tego południowego sąsiada mocno niestandardową drogą. Całkowity czas przejazdu z Moskwy do Pekinu trwa około 6 dni, a po drodze do zobaczenia są takie atrakcje jak: Nowosybirsk, Jezioro Bajkał, czy Harbin w północnych Chinach. Przekraczając każdą z granic konieczne jest posiadanie ważnej wizy!

3. Kolej Transmongolska

Decydując się na tę trasę masz unikalną możliwość przebycia nie tylko terytorium Rosji, ale i przejechania praktycznie całego obszaru Mongolii. To wciąż rzadko uczęszczany i nieodkryty turystycznie kraj, który kusi nie tylko swoją przyrodą, ale i oryginalną kulturą. Ta opcja, to szczególnie dobry wybór dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, którym nie straszne ciężkie warunki podróży lub wielodniowe niewygody. W zamian do zobaczenia jest mongolska stolica – Ułan Bator, zaś docelowo pociąg kursuje do samego Pekinu.

Wejdź na www.transsyberyjska.pl i kup bilet w korzystnej cenie na te wyjątkowe trasy.

wybrzeze-jeziora-bajkal-blog-transsyberyjska
Wybrzeże Jeziora Bajkał podziwiane z okien pociągu to prawdziwy podróżniczy rarytas! fot. shoutterstock

2. Kolej Parysko – Moskiewska

Podróżowanie w prawdziwie staroświeckim stylu jest jeszcze możliwe. Pociąg łączący Rosję ze stolicą Francji kursuje raz w tygodniu poza sezonem wakacyjnym, a czas przejazdu to około 36 godzin. W trakcie tej trasy pokonuje się takie miasta jak: Brześć, Warszawa, Berlin, Hannover, Strasbourg czy Nancy, a więc można urządzić sobie podróż przez wszystkie najważniejsze miejsca tzw. starej Europy. To szczególnie dobry pomysł dla wszystkich zainteresowanych architekturą sztuką, ponieważ niemal każde miasto na trasie ma do zaoferowania kilka oszałamiających zabytków.

1. Kolej Transsyberyjska

Zwyciężczyni tego rankingu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest to niekwestionowany lider wśród połączeń kolejowych na świecie i zarazem najczęściej wybierana forma zwiedzania Rosji. Przejazd z Moskwy do Władywostoku zabiera 6 dni, ale w międzyczasie przemierza się praktycznie wszystkie strefy geograficzne, czasowe i kulturowe w Rosji.

Jeśli marzysz o podróży koleją przez Wschód, to wszelką pomoc w uzyskaniu dokumentów tj. wiza do Rosji, wiza na Białoruś, wiza do Chin, ubezpieczenie podróży i co najważniejsze – bilety kolejowe na wyżej wymienionych trasach; uzyskasz na stronie transsyberyjska.pl.  Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dedykowany kod rabatowy -10%BLOGT10 – na wszystkie polisy dostępne na Gorilo.pl. Kod rabatowy należy wpisać na ścieżce zakupowej. Pamiętaj… Przygoda ma smak Syberii!

9 odpowiedzi

 1. Roja i jej koleje, sprawdzę w sierpniu tego roku jadąc z Kijowa do Mineralnych, wszak to nie Transyberyjska ale przedsmak będzie :)

 2. Hania, zaplanujcie podróż tak żeby koleją Krugobajkalską jechać przez dzień! Widoki niezapomniane :)

 3. Nie ma to jak prawie tygodniowy przejazd pociągiem =D ciekawe ile osób wytrzymałoby taka podróż bez postoju

  1. Są „przystanki” . Czasem dość długie.
   No i są współpasazerowie.
   No i rosyjska wódka – okropna rzecz dla Polaka.
   W kązdym razie w „zawodach” z Rosjanami/Kazachami nie udało mi się wygrać:):)
   Mają odporność w genach

 4. no ale żeby zakłądać od razu przegraną:)?
  … no i w czasie jazdy cieżko z fantami wysiaść:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.